Köpek İlanlarıSüs Köpekleri kategorisinde 7 ilan bulundu.

Süs Köpekleri

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Süs Köpekleri

Süs Köpekleri, en iyi ev köpekleri olarak bilinmektedir. Özellikle sevimlilikleri ve uysal davranışları ile büyük ırk köpeklerden farklı olarak evlerde daha kolay bir şekilde beslenebilirler. Her süs köpeği ırkının kendine has özellikleri ve köpeklerin de karakteristik yapıları vardır. Süs köpekleri narin bir yapıda oldukları için yaşam süreleri boyunca sağlıklı olabilmelerini sahiplerine borçludurlar. Onlara uygun bir yaşam alanı sunarak beslenme, bakım ve eğitim süreçlerine özen gösterdiğiniz takdirde yaşam kalitelerini belirli standartlarda tutmanız mümkündür.

Süs Köpekleri Fiyatları

Süs köpeklerinin fiyatları 2023 yılında 2.000 TL ile 20.000 TL arası değişiklik göstermektedir.
 

Toy Poodle

En kolay eğitim verebileceğiniz süs köpeklerinden biri olan Toy Poodle ırkı köpekler oldukça atletik bir yapıya sahiptirler. Süs köpekleri gibi küçük bir boyutta olmasına karşın oldukça hareketli oldukları bilinmektedir. Eğer yavru döneminden itibaren temel itaat eğitimi üzerinde durmazsanız kontrolü elinizden alabilir. Çocuklar ile de arası oldukça iyi olan Toy Poodle ırkı köpeklerin tüy bakımının aksatılmadan yapılması oldukça önemlidir.

Kıvırcık ve çok yoğun bir kürkü vardır. Tüyleri az dökülüyor olsa da dökülen tüyler kıvırcık olduğu için kürkünün içerisinde kalarak cildine zarar verebilir. Bunun için günlük veya iki güne bir Toy Poodle ırkı köpeklerin tüylerinin taranması gerekir.

Taze su ve kuru mama ile günlük öğününü ayarlamalısınız. Evde pişirdiğiniz besinler veya çiğ gıdalar Toy Poodle cinsi köpeklerin sindirim sistemini olumsuz etkileyebilir.

Maltese Terrier

Küçük ırk köpek olarak da bilinen süs köpekleri içerisinde yer alan Maltese Terrier köpekler dünya çapında en popüler köpeklerdendir.

Bembeyaz ve dalgalı tüyleri dışında simsiyah gözleri ile sizleri kendisine hayran bırakacak bir güzelliğe sahiptir. Çok eski bir köpek ırkı olmasının yanı sıra küçük ve uyumlu karakterleri onları tam bir ev köpeği yapmaktadır.

Gürültücü ve hareketli bir yapıları vardır. Ancak yavru döneminden itibaren ona sosyalleşme eğitimi verirseniz gürültücü tarafını biraz kırabilirsiniz.

Tırnak, tüy ve diş bakımı dışında kulak içi bakımının da düzenli olarak yapılmasına dikkat edilmelidir. Yemeklerinin sıklıkla değiştirilmesinden memnun olmayan Maltese Terrier köpeklere protein ağırlıklı kuru ve yaş mamaları verebilirsiniz.

Maltipoo

Ağırlıkları en fazla 4 kiloyu bulan Maltipoo cinsi köpekler süs köpekleri içerisinde en çok ilgi gören cinslerden biridir. Çok az tüy dökme özelliği ile ideal bir ev köpeği olan Maltipoo köpekler ayrıca uyumlu yapıları ile de sizin en yakın arkadaşınız olabilir.

Enerjileri oldukça yüksek olan Maltipoo cinsi köpekler çok fazla ilgi bekleyen bir yapıya sahiptir. İnsanlar ile genel olarak iyi anlaşabildikleri için yabancılar karşısında da agresif bir tavır sergilemezler. Ancak sürekli olarak Maltipoo cinsi köpeğiniz ile ilgilenmezseniz size küsebileceğini unutmamalısınız. Haftalık en az 3 kez tüylerini taramalı ve ayrıca tırnaklarını da düzenli olarak kesmelisiniz.

Pomeranian Boo

Hem neşeli hem de dost canlısı bir köpek ırkı istiyorsanız Pomeranian Boo sizin için de ideal bir seçim olacaktır. Sahibini sürekli olarak neşelendirmek isteyen Pomeranian Boo ırkı köpeklerin kaliteli ve yoğun tüyleri ilk olarak dikkat çeken özelliklerinden biridir.

Oldukça sosyal bir karaktere sahip olan Pomeranian Boo cinsi köpekler ayrıca en zeki köpek cinsi olarak da bilinir. Özellikle bu cinse ait olan köpeklerin eğitimleri sırasında ödül mamalarını tercih ederseniz daha kalıcı sonuçlar alabilirsiniz.

Kronik olarak diş sorunlarına yatkın oldukları için düzenli olarak dişlerini fırçalamalısınız. Özel ırk Pomeranian Boo köpeklere uygun mamalar dışında farklı bir besin verilmesi önerilmemektedir.

Beagle

Özgür ruhlu ve yaşam dolu bir karaktere sahip olan Beagle köpekler ayrıca inatçı karakterleri ile de tanınmaktadır. Eğitim için biraz sizi inatçılıkları yorabilir. Ancak ödül mamaları ve sabrınız ile sizler de sevimli dostunuza iyi bir eğitim verebilirsiniz.

Kısa bir tüy yapısına sahip olan Beagle cinsi köpekler orta derecede tüy dökebilir. Ayrıca kalça sorunlarına yatkın olan bir gene sahiptir.

Kuru mamaların öncelikli olarak verilmesi tavsiye edilen Beagle cinsi köpeklere haftada iki kez beğendiği içeriğe sahip olan yaş mamaları da verebilirsiniz.

American Cocker

Söz konusu en itaatkar köpek cinsi olduğunda akla ilk olarak gelen süs köpeklerinden birisi de American Cocker cinsidir. Ev içerisinde bile sürekli olarak sahibinin komutlarını takip eden bu cins köpekler oldukça zeki ve sevgi doludur.

Yoğun ve uzun bir tüy yapısına sahip olduğu için tüylerinin düzenli olarak fırçalanması ve taranması gerekmektedir. American Cocker cinsi köpekler göz ve kulak enfeksiyonlarını sıklıkla yaşayabilir.

Tırnaklarının düzenli olarak kesilmesi ve göz ve kulak temizliğinin yapılması enfeksiyonlardan korunması için yeterli olacaktır. Özel bir ırk olduğu için küçük ırk köpekler için üretilen kuru mamaları tüketmesi yeterli olacaktır.

Chihuahua

Dünyanın en küçük ebatlı köpeği olarak bilinen Chihuahua’nın kökeni oldukça eskiye dayanmaktadır. Ortalama olarak 12 ile 16 yıl arasında yaşayan bu minik köpekler oldukça hassas bir yapıya sahiptir.

Çok kolay hasta olabildikleri için beslenmesine ve bakımına dikkat edilmelidir. Elma kadar küçük kafaları ve minicik ince bacakları ile tıpkı bir oyuncağı andırırlar. Açık kahve veya kestane tonlarında olabilirler.

Her renkte Chihuahua cinsi köpek bulunabilir. En fazla 3,5 kilogram ağırlığında olabilen Chihuahua cinsi köpeklerin tüylerinin günlük olarak taranması ölü derilerden arınmaları için oldukça önemlidir.

Cavalier King Charles

Cavalier King Charles cinsi köpekler en duygusal ve en küçük köpeklerden biridir. Soylu bir köpek ırkı oldukları için de çok narin bir yapıları vardır. Dünya genelinde de en popüler köpek ırkından biri olan Cavalier King Charles cinsi köpekler sahiplerine çok derin bir sevgi ile bağlanırlar.

Oldukça neşeli ve oyuncu bir yapıları vardır. Zeki bir köpek cinsi olduğu için de itaat eğitiminde sahiplerini zorlamazlar.

Kulakları uzun olduğu için sıklıkla enfeksiyon kapabilir. Bunun için kulak içinin bakımına dikkat edilmelidir. Tüylerini haftada 3 kez fırçalamanız yeterli olacaktır.

Süs Köpekleri Tüy Döker Mi?

Süs köpekleri uzun, kıvırcık ve yoğun tüyleri ile dikkat çekmektedir. Genel olarak neredeyse tüm süs köpeklerinin uzun tüylü oldukları söylenebilir. Ancak genetik farlılıklarından dolayı bazıları yoğun olarak tüy dökerken kimi süs köpekleri daha az tüy dökebilmektedir.

Cavalier King Charles, Chihuahua ve Beagle cinsi süs köpekleri orta derecede tüy dökebilirler. Ancak American Cocker ve Maltese Terrier cinsi süs köpekleri daha fazla tüy dökme eğilimi gösterebilmektedir.

Sahiplenmiş olduğunuz süs köpeğinin safkan ırkına göre inceleme yaparak hangi yoğunlukta tüy dökmeye yatkın olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Süs Köpekleri Evde Yalnız Kalabilir Mi?

Süs köpekleri her ne kadar ırk olarak farklı yapılara sahip olsalar da küçük olmalarına karşın biraz sesli olabilirler. Çok daha çabuk agresifleşen köpek ırkları olduğu gibi sakinlikleri ile tanınan süs köpekleri de bulunmaktadır.

Süs köpekleri evde yalnız kalmaktan pek hoşlanmazlar. Özellikle köpeğinizin psikolojik olarak olumsuz etkilenmemesi için onu uzun saatler boyunca evde tek bırakmamaya dikkat etmelisiniz.

Süs Köpekleri Kolay Eğitilir Mi?

Süs köpeklerinin eğitimi için yavruluk dönemini kesinlikle kaçırmamalısınız. Beagle gibi süs köpekleri her ne kadar inatçı bir yapıları olsa da ödül mamaları ile kolaylıkla eğitim verebilirsiniz.

Ancak Chihuahua cinsi süs köpeklerinin de güzellikleri dışında ne kadar zeki oldukları da bilinmektedir. Sahiplenmek istediğiniz süs köpeğinin ırkını araştırarak eğitim için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Eğer yavruluk döneminde olmayan yetişkin bir süs köpeği sahiplenmek istiyorsanız profesyonel eğitmenlerden destek alabilirsiniz.

Süs Köpeklerinin Bakımı Kolay Mıdır?

Süs köpekleri büyük ırk köpeklere nazaran biraz daha narin ve hassas bir yapıya sahiptirler. Özellikle bu cins köpeklerin tüy bakımlarının dikkatli ve düzenli bir şekilde yapılması gerekir.

Ayrıca soğukta çok çabuk hasta olabilecekleri için banyo bakımı sonrasında da dikkatli olunmalıdır. Özel ırk hemen her köpek cinsinde bazı hastalıklar bulunabilir.

Süs köpeklerinin pek çoğunda kalça sorunları veya kulak ve göz enfeksiyonları görülebilmektedir. Düzenli olarak sevimli dostunuzu veterinere götürmeye dikkat etmelisiniz.

Süs Köpeklerinde Düzenli Veteriner Hekim Kontrolü Neden Önemli?

Süs köpeklerinin genel sağlık kontrollerinin yapılması için düzenli olarak veterinere götürülmeleri gerekmektedir.

Bazı genetik hastalıkların erken dönemde teşhis edilmesi için düzenli veteriner hekim kontrolünde olması oldukça önemlidir. Bu sayede sevimli küçük dostunuz daha sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürebilir.

Evcilmarketim.com
Patibultr